Navigace - Maledivy
Dovolená Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Last minute Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Informace Maledivy

       Přírodopis

       Podnebí
      Zvířata
      Rostliny

Maledivy - Podnebí

Charakter podnebí je odvozen od rozložení maledivských ostrovů uprostřed oceánu na obě strany od rovníku a na okraji jihoasijské monzunové oblasti. Pro Maledivy je tedy typické vlhké tropické podnebí s cyklickým vanutím větrů a vydatnými srážkami, jakož i poměrně malými výkyvy teplot během dne i během roku.
Průměrné denní teploty se pohybují mezi 27-30°C a v noci klesají na 26°C. Pouze v březnu a v dubnu, který je nejteplejším měsícem v roce, vystoupí teploty až na 32°C i více a v noci opět klesnou na 29-27°C. Nejnižší teploty lze naměřit v lednu (23°C), ale průměrné měsíční teploty mezi dubnem a lednem se zpravidla neliší více než o 3°C. Intenzivní sluneční záření je zmírňováno působením moře, které sice brání velkým vedrům, ale způsobuje značnou vzdušnou vlhkost, která je charakteristickým rysem místního klimatu – většinou je vlhkost atmosféry 90%, nikdy pod 70%.
Počasí, a především srážky jsou závislé na monzunových prouděních, kterým je vystavena hlavně střední a jižní část Malediv. Od června do září vane jihozápadní monzun, který se až do srpna projevuje silnými bouřemi a lijáky a přináší místní vegetaci nejvíce vláhy. Zhruba od listopadu do března vane severovýchodní monzun. Mezi monzunovými obdobími převládá nestálé počasí provázené větry různých směrů a občasnými bouřkami.
Na srážky jsou nejbohatší centrální a jižní oblasti. V nejjižnější části souostroví prakticky není období sucha. Na atolu Addu naprší za rok průměrně 4000 mm. Celkově je roční úhrn srážek v průměru 2500-3750 mm.

Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená


Proč nakupovat právě u nás?

Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
Najdeme vám tu nejlepší cenu


Oddělení prodeje:

Tel: 257 941 300
Fax: 257 941 306
prodej@sopka.cz
474029676


Nevíte co přesně hledáte?

Pošlete nám všeobecnou poptávku zájezdu !


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.