Navigace - Maledivy
Dovolená Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Last minute Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Informace Maledivy

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Northern Atoly (severní atoly)
        Southerns Atoly (jižní atoly)

Maledivy - Přírodně zajímavé

Pokud se budete chtít podívat na některý z nezpřístupněných ostrovů, musíte nejdříve požádat ministerstvo správy atolů - Ministry of Atolls Administration v Male o zvláštní povolení. Poté se také informujte o způsobu registrace po příjezdu na danný ostrov. Pokud tuto cestu uskutečníte z některou z místních kanceláří nebo s hotelem, žádné zvláštní povolení nepotřebujete.

Při příjezdu na ostrov, na kterém není žádný rekreační rezort se musíte nejprve osobně představit šéfovi ostrova - kateeb a také místnímu představenému knězi - gazi. Doporučuje se obléci si sváteční oblečení, jako projev úcty k těmto osobám.
Ochrana životního prostředí
Bílé píščité pláže lesknoucí se na slunci a křišťálové modré laguny poskytují perfektní místo pro dovolenou. Přívaly turistů ale ohrožují překrásnou přírodu a korálové útesy, které lemují všechny ostrovy. V roce 1989 byl vytvořen jakýsi plán na ochranu životního prostředí. To znamená, že korálové doly jsou povoleny pouze na některých místech. Těžba korálů mimo tato místa je přísně zakázána a porušení tohoto zákazu je přísně pokutováno. Je zakázáno prodávat výrobky ze želvoviny, protože želvy jsou na pokraji vyhynutí a jsou chráněným druhem. Hlavní ostrov je ochráněn mořskými stěnami, které ho mají ochraňovat před změnami způsobenými klimatickými podmínkami a stoupáním mořské hladiny. Existuje také projekt na regeneraci ekosystému – takzvaný Million Tree Programme, který založil v roce 1996 prezident maledivské republiky pan Maumoon Abdul Gayoom. Znamená to, že by mělo po celém území být vysazeno milion palmových stromů. Rybolov se smí provádět pouze na základě povolení.
V roce 1997 bylo provedeno v této oblasti mnoho aktivit pod programem „nezávislé Maledivy, čisté Maledivy“. Byl sbírán odpad na všech ostrovech. Mnoho turistických rezortů pěstuje faunu a tak pomáhá zachovávat druhy, které sem patří.


Existuje mnoho případů, kdy obyvatelé zemřeli právě z důvodu požití špatné vody.
V roce 1988 byl dokončen projekt Water Supply and Sanitation Project, v jehož rámci se vybudovalo přes 46 387 metrů vodovodního potrubí a devět čerpacích stanic. Na Male bylo položeno 50 000 metrů potrubí se sedmi čerpadly.
V roce 1995 vláda založila Water and Sewerage Company Ltd., která má nainstalovat nádrže, které budou produkovat 2000 tun vody denně. Díky těmto zvláštním programům má v současnosti přes 86 % obyvatel atolů přístup k pitné vodě, což nebylo samozřejmostí.

Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená


Proč nakupovat právě u nás?

Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
Najdeme vám tu nejlepší cenu


Oddělení prodeje:

Tel: 257 941 300
Fax: 257 941 306
prodej@sopka.cz
474029676


Nevíte co přesně hledáte?

Pošlete nám všeobecnou poptávku zájezdu !


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.