Navigace - Maledivy
Dovolená Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Last minute Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Informace Maledivy

       Turistické lokality

      Historicky zajímavé
      Přírodně zajímavé
      Sportovně zajímavé
      Pobytově zajímavé

Maledivy - Turistické lokality

NÁRODNÍ SYMBOLY

Národní vlajka se skládá z barvy zelené, červené a bílé. Zelená symbolizuje nespočetné množství kokosových palem na ostrově, zdroj života na ostrově, červená barva symbolizuje krev národních hrdinů padlých za vlast a bílá barva je symbolem islámské víry.

Národní znak se skládá z měsíce, hvězdy a kokosové palmy, 2 národních vlajek a transparent s nápisem „Ad Dawlat, Al Mahaldheebiyya“ – Maledivská republika. Tento znak se používá na vládních dokumentech.

Národní strom
V roce 1985 se oficiálně kokosová palma stala národním stromem Malediv. Všechny palmy se mohou plnohodnotně využít. Nezůstává žádný odpad. Větve se užívají jako materiál pro stavbu střech, které se při zvláštních příležitostech zdobí obrovskou rybou nebo různými dekorativními předměty.
Kokosové ořechy jsou jedním ze základních surovin v místní kuchyni. Když je ořech ještě nezralý, pije se z něho osvěžující šťáva. Kokos ze zralého ořechu se podává se sušenou rybou, mléko z něho se přidává do kávy. Slupka kokosového ořechu je výborné palivo, které vydrží dlouho hořet. Na ostrovech můžete ještě dnes najít speciální žehličky, které jsou vyhřívané právě slupkou z ořechu.

Národní květina
V roce 1985 byla vyhlášena národní květinou růžová růže. Symbolizuje neobyčejnou krásu ostrovů stejně jako svoji.


Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená


Proč nakupovat právě u nás?

Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
Najdeme vám tu nejlepší cenu


Oddělení prodeje:

Tel: 257 941 300
Fax: 257 941 306
prodej@sopka.cz
474029676


Nevíte co přesně hledáte?

Pošlete nám všeobecnou poptávku zájezdu !


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.