Navigace - Maledivy
Dovolená Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Last minute Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Informace Maledivy


S kým a jak tam můžu jet?
Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?
Kdy je nejlepší tam jet?
Turistické lokality
Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?
Praktické informace
Kde se tam můžu ubytovat?
Slovníček obvyklých výrazů
 Zajímavosti, postřehy, informace od návštěvníků

Maledivy - Zajímavosti, postřehy, informace od návštěvníků

Podmořská restaurace
První podmořská restauracePředstavte si, že sedíte v restauraci, vychutnáváte si vybraná jídla a nad hlavou – a vlastně všude kolem Vás – plavou v průzračně modré vodě rybičky. Připadá Vám to jako neuskutečnitelný sen? Omyl. Stačí si jen zaletět na Maledivy. V hotelu Hilton Maldives Resort & Spa totiž už takovou raritu mají od dubna 2005. Že je první na světě asi netřeba dodávat.
Restaurace nese jméno Ithaa, což v místním jazyce znamená perla. Restaurace je koncipována pro pouhých 14 stolovníků, takže intimní atmosféra je téměř zaručena. Vaří se tu podle trendů současné maledivské kuchyně – s použitím místního koření a tradičních receptů, nicméně tyto chutě se kombinují s prvky západní kuchyně – čímž vzniká styl fusion cuisine (kuchyně-kříženec), který je oblíbený zvláště v posledních letech. Podmořská restaurace je dostupná po molu od nedaleké restaurace Sunset Grill Restaurant. Hosté si mohou nejprve dát drink na speciální plošině nad oceánem, a pak po točitých schodech sestoupit do útrob restaurace-akvária.
Design této podmořské „perly“ byl vytvořen na Novém Zélandě, materiál byl dovezen ze Spojených států amerických, konstrukce proběhla v Singapuru a nakonec byl skelet převezen na Maledivy a umístěn šest metrů pod hladinu Indického oceánu. Nad celou restaurací se místo tradičního stropu a stěn klene průhledný oblouk o velikosti 5x9 metrů, takže se hostům naskýtá neuvěřitelný zážitek – být uvnitř mořského světa a zůstat suchý. Restaurace je celá – kromě podlahy – vytvořena ze speciálního plexiskla, takže poskytuje dokonalý panoramatický pohled na zdejší korálový útes a lagunu.

Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená


Proč nakupovat právě u nás?

Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
Najdeme vám tu nejlepší cenu


Oddělení prodeje:

Tel: 257 941 300
Fax: 257 941 306
prodej@sopka.cz
474029676


Nevíte co přesně hledáte?

Pošlete nám všeobecnou poptávku zájezdu !


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.