Navigace - Maledivy
Dovolená Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Last minute Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Informace Maledivy

       Praktické informace
         Nemocnice, první pomoc, pojištění

        Nemocnice - seznam
         Kde se nechat ošetřit a kde určitě ne
        Jak to tam funguje s pojištěním

Maledivy - Kde se nechat ošetřit a kde určitě ne

Může být riskantní, pokud si budete v případě zdravotních problémů dělat diagnózu a léčbu sami, proto raději vyhledejte kvalifikovanou pomoc. Některé velké turistické resorty mají svého rezidentního lékaře, v jiných případech je třeba jet do Male, nebo do nejbližšího hlavního města daného atolu, popřípadě přijde doktor k vám. V těchto případech skutečně využijete své zdravotní pojištění.

První pomoc vám poskytne každá recepce hotelu a také zaměstnanci půjčoven potápěčského vybavení. Pokud sami nedokáží pomoci, zařídí příjezd lékaře, případně i převoz do nemocnice.
Zdravotnická péče je zde drahá, ostatně jako všechno na Maledivách. Základní zdravotnická péče je na slušné úrovni, náročnější zákroky se však provádějí na Srí Lance, v Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech. Určitě před cestou uzavřete kvalitní cestovní pojištění.

Ačkoliv je zaznamenáván kontinuální nárůst lékařské péče, je maledivské zdravotnictví limitováno a spoléhá na doktory, zdravotní sestry a zubaře přicházející ze zámoří.
Naléhavé evakuace z turistických resortů jsou řízeny Národní pobřežní hlídkou (the National Coast Guard) a třemi společnostmi disponujícími vznášedly. Existovali doby, kdy zde nebyli žádní operátoři helikoptér a vznášedla zde byla jediným prostředkem, který mohl evakuovat pouze za denního světla, a to jen limitovaný počet lidí.
Dekompresní komory byly zařízeny na Bandoské klinice na North Male atolu a nově také na klinice v Kuramathi na Rasdhoo atolu. Tyto kliniky poskytnou potřebnou léčbu všem potápěčům, kteří to potřebují, ale jsou to komerční zařízení. Dekompresní léčba většinou trvá 3-8 hodin strávených v dekompresní komoře a může stát tisíce USD.

Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená


Proč nakupovat právě u nás?

Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
Najdeme vám tu nejlepší cenu


Oddělení prodeje:

Tel: 257 941 300
Fax: 257 941 306
prodej@sopka.cz
474029676


Nevíte co přesně hledáte?

Pošlete nám všeobecnou poptávku zájezdu !


kontakt | spolupráce | obchodní podmínky


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek. Obchod není omezen pouze na přírodní materiály jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá. La Casa Nova nabízí i umělý ratan, textilie a kov.